Kā es mudinātu jaunieti kļūt par uzņēmēju?! Noskaties...


Biznesa augstskolas Turība Goda balvas pasniegšana.

2023. gadā notika 2022. gada Biznesa augstskolas Turība Goda balvas pasniegšanas cermonija, kur Goda profesora tituls tika piešķirts  Biznesa augstskolas Turība asociētajam profesoram, AS “Sakret Holdings” padomes priekšsēdētājam Andrim Vanagam.

Goda Balvas pasniegšana

Interviju ar Godas balvas laureātu Andri Vanagu var apskatīt šeit: Intervija ar A.Vanagu

Dienas personība ar Veltu Puriņu.

22. februārī es, Zane Driņķe, Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne viesojos TV24 raidījumā Dienas personība ar Veltu Puriņu.
💡💡Raidījumā tika diskutēts par Turības biznesa indeksa šī gada rezultātiem un galvenajiem secinājumiem, uzņēmējdarbības bremzējošiem faktoriem kā arī par ilgtermiņa risinājumiem.
"Ja skatāmies uz valsts pārvaldi un uzņēmējdarbību kopumā mums tas lielākais fokuss būtu jāvelta tieši ilgtermiņa risinājumiem, domājot katram kā mūsu bērni dzīvos šajā valstī un kā mēs visi kopā šo labklājību varam veicināt. Ir tāds rādītājs pirkstpējas paritāte, šis arī būtu jāuzlabo, lai mums tā labklājība paaugstinātos, bet tas noteikti ir izdarāms tādā jēgpilnu lēmumu pieņemšanas procesā,kur tiešām lēmumi būtu datos balstīti - ne emocionāli, bet racionāli un vērsti uz ilgtermiņa skatu," uzsver Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne Zane Driņķe.


Links: Turības biznesa indekss - galvenie secinājumi

Links: Uzņēmējdarbību bremzējošie faktori


Par valsts digitalizāciju: Mēs neskatāmies kopumā, bet kaut ko ik pa brīdim lāpām.

17. februārī es, Zane Driņķe,  Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne viesojos TV24 raidījumā Preses klubs.
No 2023. gada 30. janvāra valsts pārvaldes pakalpojumu portāls Latvija.lv tika pārcelts uz jaunu domēna adresi – latvija.gov.lv. Jāatzīmē, ka pēdējos 10.gadus portāla attīstībā netika veikta nekāda veida uzlabojumi.
📌📌"Pašos pamatos ir tas, ka mēs kaut ko lāpam ik pa brīdim, nevis skatāmies kopsakarībā [..]. Es ieteiktu domāt par ekosistēmu veidošanu un to integrēšanu visā valsts pārvaldē, nevis atraut vienu, atraut otru[..] eko sistēmu veidošana valsts pārvaldēs ir diezgan populāra Eiropā, tas nav nekas ārkārtējs, jautājums atkal par to cik mēs no tā daudz saprotam un vēlamies kopumā redzēt to bildi," uzsver Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne Zane Driņķe.

Turības Biznesa indeksa konference.

15. februārī  LTV Ziņu Dienests Rīta Panorāmā viesojos es, Zane Driņķe, Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS direktors Arnis Kaktiņš, stāstot par to cik labvēlīga vide ir uzņēmējdarbībai Latvijā un kas tai joprojām traucē.

Par šiem un citiem tematiem 15. februārī nozares eksperti diskutēja Turības Biznesa indeksa konference
‼️Turības biznesa indeksa konferenci atklāja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš
📌Konferencē eksperti prezentēja jaunā pētījuma rezultātus par Latvijas uzņēmēju noskaņojumu un uzņēmējdarbības vides vērtējumu 2022. gada griezumā. Jo augstāks būs Latvijas uzņēmējdarbības vides stāvokļa vērtējuma indekss, jo zemāks būs ēnu ekonomikas apjoms.


Links uz video: Uzņēmējdarbības vide Latvijā

Links uz attēliem no Biznesa indeksa konferences: Bildes no Biznesa indeksa konferences


VIEDOKĻU RINGS “KĀ UZLABOT VALSTS PĀRVALDES DARBU – TĒRĒT MAZĀK, BET EFEKTĪVĀK”

23. janvārī plkst. 16.00-17.00 Biznesa augstskolā Turība notika tiešsaistes diskusija-viedokļu rings “Kā uzlabot valsts pārvaldes darbu – tērēt mazāk, bet efektīvāk”. Diskusijas dalībnieki sprieda par īstermiņa un ilgtermiņa risinājumiem valsts pārvaldes darbības uzlabošanai, par darba spēka izglītības līmeņa paaugstināšanas iespējām, kvalificēta un izglītota darba spēka veidošanu Latvijā, kas ir viens no būtiskiem faktoriem, lai palielinātu valsts pārvaldes darba efektivitāti.


Diskusijā piedalījās:

  • Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša;
  • Valsts kontrolieris Rolands Irklis,
  • Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis;
  • Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības fakultātes dekāne Zane Driņķe;
  • Biznesa augstskolas Turība Komunikācijas virziena vadītāja Jana Bunkus.

Biznesa augstskolas Turība pētnieču Zanes Driņķes un Janas Bunkus veiktajā pētījumā “Valsts pārvaldes efektīva darbība konkurētspējas paaugstināšanai” tika secināts, ka valsts pārvaldē pastāv funkciju dublēšanās, sektoru konkurence un elastīguma trūkums, kas nozīmē gan politiskā fona ietekmi, gan kompetences neesamību. Pētījumā izdarītie secinājumi cieši sasaucas ar Valsts kontroles galvenajiem secinājumiem pēc revīzijas par valsts pārvaldes reformas plāna izpildi. Tā, piemēram, Administratīvi teritoriālās reformas kontekstā formāli ir izdarīts, bet praksē attiecībā uz resursu, īpaši, uz cilvēkresursu optimizāciju ir pavisam cita aina.

“Situācija valsts pārvaldē diemžēl ir sliktāka, nekā mēs domājām. No vienas puses, izkristalizējās visiem jau labi zināmas lietas – funkciju dublēšanās ministrijās, pārmērīga birokrātija, no otras – izglītības un izpratnes trūkums par vadību un procesiem. Ir virkne dokumentu, atskaišu, formālu pieeju, ierēdņiem nav saprotams, kas ir valsts pārvalde, kādi uzdevumi jāveic, par efektivitāti nemaz nerunājot. Situāciju vēl vairāk sarežģī politisko spēku nevēlēšanās un nespēja sadarboties, lai kopīgi veidotu labāku valsts pārvaldi, sadarbība nenotiek nevienā līmenī. Situācija kopumā ir neatbilstoša valsts attīstības virzienam,” pauda Z.Driņķe.

Arī jaunā valdība savā deklarācijā attiecībā uz modernu pārvaldību kā galvenos veicamos uzdevumus definējusi - pilnveidot valsts pārvaldi atbilstoši mūsdienu prasībām, mazinot birokrātiju, izmantojot moderno tehnoloģiju sniegtās iespējas un panākot lielāku elastību prioritāro politiku koordinācijā un ieviešanā; kā arī īstenot valsts pārvaldes pilnveidošanu, īpašu uzmanību veltot pārvaldes funkciju efektivizēšanai un birokrātijas mazināšanai, pārskatot un optimizējot pārvaldes iestādēs esošos procesus.

Efektivitāte valsts pārvaldē nozīmē, ka nodarbinātie ir orientēti uz rezultātu sasniegšanu un tādu valsts pārvaldes politiku veidošanu un pakalpojumu sniegšanu, kur ar iespējami maziem resursiem varētu sasniegt vislielāko ieguvumu tautsaimniecībai un iedzīvotājiem.
Diskusija tika translēta tiešsaistē Biznesa augstskolas Turība Facebook lapā -23.janvārī plkst.16.00-17.00 , kā arī pēc diskusijas norises tika izveidota pieeja arī tās ierakstam. Diskusiju vadīja Haralds Burkovskis.

Kāds ir nākotnes jaudīgā darbinieka komplekts?

Nākotnes jaudīga darbinieka komplekts

Indīgā zivs...

Efektīvs attālinātais darbs!

Efektīvs attālinātais darbs balansā starp privāto un profesionālo dzīvi.

Uzņēmumi var ieslīgt stagnācijā!

Mazo un vidējo uzņēmumu stagnācija.

Uzņēmēji arī kļūdās...

Diskusija,.

Cik godīga ir konkurence publiskajā un privātajā sektorā, atklāj Biznesa indekss.

Godīgums privātajā sektorā.

61% uzņēmēju uzņēmējdarbības vidi Latvijā vērtē kā sliktu.

Kā uzņēmēji vērtē Latvijas vidi.

Pasniedzējs bez kaklasaites!

IESKATIES.

Ieskaties un ieklausies manā viedoklī par to, kas  sabiedrībai kopumā  būtu jāsaprot par to, ka maksājam nodokļus!

Sabiedrība un nodokļi!

Vai gribi zināt, kāpēc šobrīd uzņēmējdarbībā reputācija ir noteicošāka neka cena vai pat produkts?! Noskaties!

Reputācija!

IESKATIES PASNIEDZĒJAM PA PĒDĀM...

Viena no galvenajām Biznesa augstskola Turība vērtībām ir tās pasniedzēji, kuri aizrautīgi iedvesmo savus studentus gan studiju laikā, gan arī pēc augstskolas absolvēšanas. Nāc un ieskaties...

Pasniezējam pa pēdām!

Dzīve augstskolā - Turības Biznesa inkubators

Kopš 2006. gada augstskolā darbojas Turības Biznesa inkubators, kurā ir viss nepieciešamais, lai nonāktu no idejas līdz pat veiksmīgai biznesa attīstībai. 

Ieskaties, iepazīsties un varbūt tieši Tava sapņu ideja piepildīsies ar mūsu mentoru palīdzību un atbalstu... Te ir VIETA.